Sıkça Sorulan Sorular

senyapsensat nedir?

El yapımı ürünleri alıp, satabileceğiniz bir pazar yeridir. Aynı zamanda el yapımı ürünlere gönül vermiş insanları bir araya getiren bir topluluk sitesidir.

Ürün sergilemek ve satmak ücretsiz mi?

Senyapsensat.com'da sınırsız ürün sergilemek ve satmak ücretsizdir. Üstelik satışlarınızdan komisyon da ödemezsiniz.

Güvenli alışveriş nasıl oluyor?

senyapsensat, sipariş sonrası alıcı ve satıcıyı kargo ve ödeme şeklinde anlaşmak üzere serbest bırakır. Ödeme ve kargo şeklini alıcı ile satıcı sipariş sayfalarından mesajlaşarak belirlerler. İster satıcının hesabına elden ödeme, ister havale/eft ile ödeme yada istenirse herhangi bir Kapıda Ödeme (PTT, UPS, vb..) şekli üzerine anlaşabilirler. Kapıda Ödeme, her iki taraf için güvenli bir alışveriş yöntemi olarak tercih edilebilir.

senyapsensat'ı kullanmaya nasıl başlarım?

Hoşgeldiniz! Sitede bulunan ürünleri gezerek, forum sayfalarımızı okuyarak başlayabilir ve senyapsensat hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer siz de beğendiğiniz ürünleri sipariş etmek, yaptığınız ürünleri sergilemek, düşüncelerinizi ve yaptıklarınızı forum sayfalarımızda diğer üyelerimiz ile paylaşmak isterseniz siz de üye olmalısınız. Kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve tercih ettiğiniz parola bilgilerinizi girerek, 1 dakikadan çok daha kısa bir sürede üye olabilirsiniz.

Nasıl üye olurum?

Ürün alıp/satabilmeniz, başkaları ile iletişime geçebilmeniz ve forum sayfalarında yazabilmeniz için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve tercih ettiğiniz parola bilgilerinizi girerek, çok hızlı bir şekilde üye olabilirsiniz. E-posta adresinize gönderilen onay e-postasındaki linke tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz. Kullanıcı adınız dükkanınıza http://kullaniciadi.senyapsensat.com linki ile direk erişim sağlamak için kullanılacağı ve daha sonra değiştirilemeyeceği için dikkatli seçilmelidir.

Aradığım ürünü nasıl bulabilirim?

Ürünlere iki türlü ulaşabilirsiniz. Kategori sayfalarımızı tarayarak doğrudan seçtiğiniz kategoriler altındaki ürünleri beğenebilir, yada arama kutusuna aramak istediğiniz ürün için anahtar kelimeleri yazarak arama yapabilirsiniz. Ayrıca özel olarak yalnızca ürün etiketleri veya üründe kullanılan malzemelere göre de arama yapabilirsiniz.

Profil nedir, nasıl oluşturulur?

Üye olduktan sonra isteğe bağlı olarak profil sayfanızdan kişisel bilgilerinizi girebilir, kendi fotoğrafınızı ve ya sizi ifade eden bir resmi profil resminiz olarak ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda hakkınızda bölümünü de doldurarak profilinize bakan diğer üyelerin sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Favori ürünler nedir, nasıl eklenir?

Sitede dolaşırken beğendiğiniz ürünleri veya dükkanları favorilerinize ekleyebilirsiniz. Böylece satın almayı düşündüğünüz ürünleri veya ürünlerini beğendiğiniz dükkanları kaydedebilirsiniz. Böylece bu ürünlere veya dükkanlara yeniden ulaşmak istediğinizde hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürün sayfalarında sağ tarafta bulunan araçlar menüsünden ürünü veya dükkanı favoriniz olarak işaretleyebilirsiniz. Favori olarak işaretlediklerinize "Hesabım" sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

Sipariş yorumlama/puanlama nasıl yapılır?

Aldığınız veya sattığınız ürünleri "Hesabım" sayfası altında bulunan "Aldıklarım" ve "Sattıklarım" sayfalarından yorumlayabilirsiniz. Alıcı ve satıcıların güvenilirliği yapılan alışverişlerden sonra karşı tarafın yorumları ile belirlenmektedir.

Üyeler kendi aralarında nasıl iletişim kurar?

senyapsensat'da tüm üyeler, alıcılar ve satıcılar birbirleri ile direk iletişime geçebilirler. Birbirlerine mesaj atarak iletişime geçebilecekleri gibi, Forum sayfalarımızda bulunan "Özel İstekler" sayfasından özel isteklerde de bulunabilirler.

Kullanıcı adımı nasıl değiştirebilirim?

Maalesef senyapsensat'a üye olduktan sonra kullanıcı adınızı değiştiremezsiniz. Bu yüzden dikkatli seçmelisiniz. Fakat her zaman yeni bir üyelik açabilirsiniz. Bu durumda bir önceki kullanıcınıza ait bilgilere erişemeyeceksiniz.

senyapsensat hesabımı nasıl silerim?

Hesabınızı silmek istediğiniz takdirde destek@senyapsensat.com a mesaj atmanız yeterlidir. Fakat biz sizi kaybetmek yerine her zaman probleminizi çözmeyi tercih ederiz.

Haber bülteni nedir?

senyapsensat ile ilgili her türlü haberleri ve gelişmeleri e-posta yolu ile takip edebilirsiniz. Her sayfanın altında bulunan haber listesi bölümüne e-posta adresinizi yazarak kaydolabilirsiniz.